Blog

5.2.2020 - Efektivní obsah kosmetické taštičky

Slýchám to často: "Nevím, který produkt kam patří. Neumím se líčit. Nevím, co mi sluší. Neumím ty kouřovky. Co je bronzer?"
A tak vzniká i mnou sepsaná lehká osvěta pro nešťastné klientky.
Samozřejmě vlastnictví hromady líčidel z Vás ještě neudělá zkušenou "šminkařku" :)
Níže si projdeme produkty/líčidla, které si myslím, že by každá průměrně se líčící žena měla v kouzelné taštičce krásy měla mít :)

1. vhodný makeup
- vhodný = správný odstín i podtón, správně zvolená vlastnost makeupu (matující, hydratační...)
- doporučení z drogerie: Bourjois Healthy Mix (hydratační) nebo L'oréal Paris True Match (matující)

2. fixační pudr (případně matující pro mastnější pleti)
- pro běžné používání doporučuji fixační transparentní pudr (ten bílý), případně jeho tzv. blotting verzi pro mastnější pleť
- doporučení z drogerie: Trend it up! Blotting powder

3. korektor
- pro zakrytí drobných nedostatků, projasnění očního okolí a celkově kompaktnější vzhled pleti
- doporučení z drogerie: Maybelline Fit Me! nebo L'oréal Paris Instant Anti Age Eraser

4. konturovací pudr
- VŽDY matný bez třpytu a lesku, určený na optické zúžení či drobné vymodelování obličeje
- doporučení z drogerie: Nyx Professional Makeup Sweet Cheeks Blush Matte v odstínu Taupe

5. tvářenka
- též doporučuji matnou, na léto se snese i s lehkým leskem
- doporučení z drogerie: Maybelline Fit Me! Blush nebo Rimmel London Maxi blush

6. produkty na obočí
- individuální záležitost - někdo pracuje nejraději tužkou, jiný stínem nebo gelem
- doporučení z drogerie: Nyx Professional Makeup Micro Brow Pencil, Catrice Stylist tužka

7. paletka matných stínů v zemitých tónech
- ať studené či teplé, na stíny je důležité mít vždy kvalitní štětec
- doporučení z drogerie: Maybelline The Nudes

8. řasenka
- naprosto individuální záležitost, co vyhovuje mě, zákonitě nikdy nevyhovuje klientkám :)
- doporučení z drogerie: Dermacol Ilusión nebo Max Factor 2000 calories

9. linka (?)
- na přepadlé horní víčko není zrovna vhodná, proto ten otazník
- doporučení z drogerie: Maybelline Master Precise fix

10. rtěnka či lesk
- nespočet barviček, struktur, konzistencí...nákup rtěnky je pro mě něco jako lovení Pokémonů - prostě je chci všechny :)
- doporučení z drogerie: L'oréal Paris Infallible Les Macarons nebo Les Chocolats

11. rozjasňovač (!)
-
u rozjasňovače bych se ráda zastavila, protože často vídám holky jako lesknoucí se diskokoule a nejradši bych si vydloubla oči z hlavy:)
- rozjasňovač aplikujeme na nejvyšší body v obličeji, které chceme LEHCE zdůraznit (čili špička nosu, to opravdu není)
- doporučení z drogerie: Maybelline Strobe Stick

12. ZRUČNOST A ZKUŠENOST :)
- tuto položku berte spíš s nadsázkou, protože nikdo z nás se nenarodil se štětcem v ruce, je tedy nutný trénink jako u všeho ostatního
- pokud si nevíte rady, ozvěte se, dáme termín individuálního kurzu osobního líčení a bude :)

_____________________________________________________________________

4.2.2020 - Jak vybrat vizážistku

Po anketě, kterou jsem vystavila na mém Instagramu na téma "Jak vybrat vizážistku" jsem se rozhodla trošku rozepsat základní informace i rady, díky kterým už nebudete muset absolvovat 3 zkoušky u 3 různých vizážistek nebo "vizážistek" :-).

A to zejména z důvodu, že bych se ráda z pozice vizážistky přesunula do pozice maskérky, tedy natáčení videoklipů, filmů, seriálů atd. a migrovala tím do Prahy.

1. Doporučení - nejlepší je vždycky doporučení od někoho blízkého či od člověka z branže. Ideální stav je, když danou práci můžete i na vlastní oči vidět (např. jdete na svatbu kamarádky, kterou líčil profesionál - make-up by měl vypadat skvěle po celý den, neměl by působit jako maska a celkové dojmy by měly být jen kladné).

2. Cena - většinou za cenou hledejte praxi, zkušenosti, kurzy, školy, školení, roky dřiny, kvalitní a profesionální vybavení (průměrně vybavená profesionální vizážistka vozí v kufříku zhruba 100-200 tisíc korun)...a samozřejmě nutnou dávku vkusu a citu pro krásu. Je pravda, že v poslední době si "vizážistky" jsou schopné říct nekřesťanské peníze, ačkoliv úroveň tomu zdaleka neodpovídá. Vznikají salony a studia, které nabízí široké spektrum služeb a žádná není odvedená na 100%. Proto se opět vracíme k bodu č. 1 a doporučuji dát na doporučení druhých :) Pokud však hledáte profesionální službu a víte, že běžná cena v daném místě je 3.000Kč a někdo tuto službu nabízí za 500Kč, je někde problém...a musíte tedy očekávat výsledek za 500Kč - zpravidla se jedná o začátečnici (make-up tedy nevydrží, nebude barevně sedět, klientce věkově přidá, zvýrazní vrásky nebo jen jednoduše nesluší), druhá varianta a z mého pohledu ta horší je, že se nejedná o profesionálku, ale jen o prodejkyni (často nazývanou jako kosmetickou poradkyni), kde jediným úkolem je Vás nalákat na příznivou cenu služby (občas je služba i zcela zdarma)...háček je v tom, že dalších několik set až tisíce korun necháte v doporučených produktech, které zpravidla nevyužijete.

3. Portfolio - pokud hledáte někoho, kdo z Vás udělá jemnou vílu a zvolíte vizážistku, která dělá líčení ve stylu Kim Kardashian, pak počítejte s tím, že budete nalíčená jako Kim Kardashian. Každá vizážistka má svůj viditelný rukopis, kvůli kterému byste měla jít zrovna k ní. Můžete zvolit mistra ve svém oboru, ale pokud bude dělat "velké make-upy" podle Instagramových trendů zaměřené na konturování a husté řasy, pravděpodobně spokojená nebudete, ačkoliv výsledek bude provedený velmi profesionálně.

4. Vizážistka vs. kosmetička - dvě naprosto odlišné profese. Kosmetička dělá ošetření pleti (čistění, hydratace, masky, masáže, úprava obočí atd.) a líčení je pro ni POUZE DOPLŇKOVÁ SLUŽBA, kterou tu a tam nabídne budoucí nevěstě či maturantce. Cena je zpravidla velmi nízká, výsledek nebývá vždy 100%. Oproti tomu vizážistka se na 200% věnuje líčení, výdrži make-upu, trendům apod. - volba by tedy měla být jednoznačná.

No...tímto bych asi můj dnešní román ukončila :)

Jelikož neustále obdržuji výhrůžky smrtí od mých blízkých kamarádek a stálých klientek, pár jich samozřejmě sem tam nalíčím i v budoucnu. Počty a příležitosti se však budou snižovat. Vždy však ráda doporučím některou z mých kolegyň...ať je to Ludmila Škvorová, Klára Jakabová nebo stále se zlepšující Andrea Nohlová.

Děkuji, pokud jste při čtení došli až sem a zároveň děkuji za podporu a plný diář :)