Služby

Často se setkávám s klientkami, které se svěřují do mých rukou s větou "Mě ještě nikdy nikdo nelíčil!" - většinou se ženy nechávají prvně nalíčit na svatbu, některé na svůj maturitní ples. Já jsem názoru, že nikdy není pozdě :) Každopádně jsem pro Vás připravila několik užitečných rad, jak se na jednotlivé líčení připravit, aby vše proběhlo tak, jak má a byly obě strany spokojené. Líčení zpravidla probíhá v mém salonku (Pařížská 1323/2, Ústí nad Labem).

Co vše můžete naleznout v mém kufříku?
Předem bych ráda sdělila, že nejsem prodejce kosmetiky, ani zástupce žádné značky. Pokud tedy chcete ode mně odkoupit nějaký produkt, není to možné - výjimku tvoří rtěnky, u kterých mám velkou zásobu a kupuji ty nejoblíbenější vždy po větším množství. Nepočítám si však žádnou marži :) Mám samozřejmě své oblíbené značky jako Too Faced, MAC, Benefit, Makeup Studio, Dior, Nyx, MUD aj., snažím se mít od každé značky vždy jen to nejlepší. Rozhodně v mém kufříku nenaleznete produkty značek Avon, Oriflame, TianDe nebo Mary Kay.

Proměny vizáže
Jedná se o velmi žádanou službu, která je vhodná i např. jako dárek (vystavím dárkový poukaz pro obdarovanou dámu) nebo jako forma změny vzhledu a získání tak nového sebevědomí. Proměna nemá klientku zcela změnit, ale pouze dotvořit krásu a pozvednout její přednosti a potlačit nedokonalosti.
Základní balíček obsahuje líčení vč. poradenství (jedná se pouze o službu v pravém slova smyslu, mým cílem není klientce "podstrčit" produkty, ze kterých bych měla další zisk). Zaměříme se na denní/večerní líčení, povíme si během líčení něco o péči o pleť, jaké produkty je vhodné používat a jaké naopak nikoliv. Dále balíček obsahuje služby kadeřníka - spolupracuji s vyhlášeným profesionálem Jaroslavem Seifertem, který vlastní kadeřnictví několik málo kroků od mého salonu. Jaroslav klientku upraví (barva, střih) dle svého uvážení a samozřejmě dle přání klientky. Nemůže se tedy stát, že by bez jejího souhlasu např. zkrátil vlasy.
Balíček je možné rozšířit o služby fotografky Petry Trbolové, která proces proměny zdokumentuje a klientce vytvoří krásné portrétní fotografie před i po proměně. Případně dále balíček rozšiřujeme o služby stylistky Gabriely Musilové, která s klientkou vyrazí do obchodu a pomůže oživit stávající šatník.
O konkrétní nabídku proměny na míru si můžete napsat v mých kontaktech.

Líčení pro společenské akce a plesy
Je důležité rozlišit, zda se jedná o denní nebo večerní líčení, u večerního si můžeme dovolit výraznější barvy i konturování. Upřednostňuji lehký svěží makeup, dle přání klientky však můžeme vytvořit cokoliv. Doba líčení a vlasové úpravy je zhruba 1,5hod dle náročnosti. Klientky se na mě obracejí zejména při příležitostech jako jsou maturitní a jiné plesy, narozeninové oslavy nebo na důležitou schůzku či pohovor. Makeup by neměl klientku měnit, měl by jen podtrhnout její krásu, potlačit nedokonalosti a dodat sebevědomí.

Jak dorazit na líčení: Vždy je nejlepší přijít odlíčená, pleť těsně po odlíčení může být citlivější, začervenalá - samozřejmě pokud to pro klientku není možné, odlíčíme na místě. Co je ale důležitější...je nutné přijít s čistými vlasy, tedy umyté den předem nebo ten den a bez aplikace stylingových přípravků (laky, tužidla, gely apod.). - vlasy budeme vždy tepelně upravovat a v případě, že je ve vlasech stylingový přípravek, není možné s nimi dál pracovat. Přípravek se žehličkou/kulmou do vlasu vpeče a vlas je v tu chvíli nepoužitelný, nedá se s ním pracovat a také je vystavován značné zátěži.

Fotomakeup
Prvně si musíme definovat, co je to fotomakeup? Jedná se o zcela odlišný typ líčení než na denní nošení. Na denní nošení upřednostňuji tzv. nude makeup - tedy takový, který je co nejméně vidět. Na fotografii však takové líčení je zcela nepoužitelné. Fotomakeup je speciálně uzpůsobený světelným podmínkám, fotoaparátu a také následné práci ve Photoshopu. Je proto nutné používat plně krycí makeup a výraznější barvy. Nemusíte však mít obavy, výsledek na fotografii bude takový, jaký má být! Typy líčení se také liší dle stylu focení - na rodinné foto doporučuji spíš jemnější stínování očí, decentní barvy, naopak na boudoir focení si můžeme dovolit např. kouřové líčení s výrazným konturováním. Současně vedle líčení provádím na focení také vlasovou úpravu - zpravidla žehlení nebo vlnění vlasů, jednoduché účesy. Dle náročnosti Vás nachystám za 1 - 1,5hod.

Jak dorazit na líčení: Vždy je nejlepší přijít odlíčená, pleť těsně po odlíčení může být citlivější, začervenalá - samozřejmě pokud to pro klientku není možné, odlíčíme na místě. Co je ale důležitější...je nutné přijít s čistými vlasy, tedy umyté den předem nebo ten den a bez aplikace stylingových přípravků (laky, tužidla, gely apod.). - vlasy budeme vždy tepelně upravovat a v případě, že je ve vlasech stylingový přípravek, není možné s nimi dál pracovat. Přípravek se žehličkou/kulmou do vlasu vpeče a vlas je v tu chvíli nepoužitelný, nedá se s ním pracovat a také je vystavován značné zátěži.

Svatební makeup a svatební zkouška

Svatební zkouška - výběr makeupu a účesu
Svatební zkoušku provádím zhruba 1 měsíc před termínem svatby, během ní najdeme ideální líčení a účes, který Vám bude vyhovovat a podtrhne Vaši krásu. Výběr líčení a účesu závisí jak na stylu nevěsty - jak je zvyklá se líčit, česat nebo nosit šperky, tak na celkovém konceptu svatby (na romantickou svatbu v přírodě nemůžeme udělat glamour nevěstu apod.). - z tohoto důvodu je vhodné mít s sebou obrázky/fotky šatů, svatební kytice, představu o líčení a účesu.

Na svatební zkoušku si vymezte minimálně 2 hodiny, zkouška probíhá v mém salonku (Pařížská 1323/2, Ústí nad Labem), nejvhodnější je zkoušku provádět dopoledne. Ověříme tím trvanlivost makeupu i to, jak vypadá na denním světle a jak byl během nošení příjemný. Na svatební zkoušku, prosím, přijďte v bílém vršku (tričko, košile) - vynikne nám tak lépe makeup i účes a představíme si to jako komplet se svatebními šaty. Můžete vzít vlastní vlasové doplňky, závoj, květiny do vlasů - vše dle Vašich představ. V salonu mám k dispozici k zapůjčení různé vlasové ozdoby, závoj nebo příčesky a podložky do vlasů.

Svou finální práci si vždy fotím do mobilu, abych si vše zapamatovala a ve svatební den věděla co a jak jsme vymyslely. Fotografie nepublikuji. V den svatební zkoušky domluvíme čas a místo mého příjezdu ve svatební den, zároveň potřebuji vědět informaci, zda budu ve svatební den chystat další svatebčany.

Měsíc před svatbou (zhruba v termín zkoušky)
Doporučuji návštěvu kosmetičky - možno využít v salonu Marilyn, ráda Vás objednám ke kolegyni. Neměla byste zkoušet žádné nové kosmetické přípravky, mohlo by dojít k podráždění nebo alergii. Dermatologické zákroky raději nechte po svatbě.

Týden před svatbou
Ideální čas na návštěvu kadeřnice, manikérky, pedikérky, řasařky a všech zkrášlovacích pomocnic :) Doporučuji si připravit na svatební den malou kosmetickou taštičku, kterou budete mít někde po ruce, měla by obsahovat antiperspirant, papírové kapesníčky, pudr, lesk na rty nebo rtěnku, abyste si mohla na večer makeup lehce osvěžit. Máte-li pocit, že jste se začala nadměrně potit, doporučuji aplikaci tekutého antiperspirantu Eucerin 72hod (k zakoupení v lékárně).

Večer před svatbou
Umyjte si vlasy, jak jste zvyklá, nepoužívejte žádné stylingové přípravky. Naneste osvědčený noční krém. Neodstraňujte násilím žádné pupínky a jiné nedokonalosti pleti.

Svatební ráno
Lehce posnídejte a snažte se být v klidu :) Na obličej nic neaplikujte, jen ho umyjte dle zvyklostí.

Svatební líčení ve svatební den

Líčení probíhá v místě, na kterém se dohodneme (v pohodlí domova, v salonu, v místě konání svatby). Po nalíčení také pomáhám do šatů, chystám nevěstu k odchodu. Na obřad se již nezdržuji.

Po svatbě
Makeup odličte micelární vodou nebo ve sprše pomocí odličovacího gelu. Nedoporučuji spát s makeupem, nečistoty můžou způsobit zanesení pleti. Řasy odstraníte jemným zatáhnutím.