Služby

Často se setkávám s klientkami, které se svěřují do mých rukou s větou "Mě ještě nikdy nikdo nelíčil!" - většinou se ženy nechávají prvně nalíčit na svatbu, některé na svůj maturitní ples. Já jsem názoru, že nikdy není pozdě :) Každopádně jsem pro Vás připravila několik užitečných rad, jak se na jednotlivé líčení připravit, aby vše proběhlo tak, jak má a byly obě strany spokojené. Líčení zpravidla probíhá v mém salonku (Pařížská 1323/2, Ústí nad Labem).

Co vše můžete naleznout v mém kufříku?
Předem bych ráda sdělila, že nejsem prodejce kosmetiky, ani zástupce žádné značky. Pokud tedy chcete ode mně odkoupit nějaký produkt, není to možné - výjimku tvoří rtěnky, u kterých mám velkou zásobu a kupuji ty nejoblíbenější vždy po větším množství. Nepočítám si však žádnou marži :) Mám samozřejmě své oblíbené značky jako Too Faced, MAC, Benefit, Makeup Studio, Dior, Nyx, MUD aj., snažím se mít od každé značky vždy jen to nejlepší. Rozhodně v mém kufříku nenaleznete produkty značek Avon, Oriflame, TianDe nebo Mary Kay.

Líčení pro společenské akce a plesy
Je důležité rozlišit, zda se jedná o denní nebo večerní líčení, u večerního si můžeme dovolit výraznější barvy i konturování. Upřednostňuji lehký svěží makeup, dle přání klientky však můžeme vytvořit cokoliv. Doba líčení a vlasové úpravy je zhruba 1,5hod dle náročnosti. Klientky se na mě obracejí zejména při příležitostech jako jsou maturitní a jiné plesy, narozeninové oslavy nebo na důležitou schůzku či pohovor. Makeup by neměl klientku měnit, měl by jen podtrhnout její krásu, potlačit nedokonalosti a dodat sebevědomí.

Jak dorazit na líčení: Vždy je nejlepší přijít odlíčená, pleť těsně po odlíčení může být citlivější, začervenalá - samozřejmě pokud to pro klientku není možné, odlíčíme na místě. Co je ale důležitější...je nutné přijít s čistými vlasy, tedy umyté den předem nebo ten den a bez aplikace stylingových přípravků (laky, tužidla, gely apod.). - vlasy budeme vždy tepelně upravovat a v případě, že je ve vlasech stylingový přípravek, není možné s nimi dál pracovat. Přípravek se žehličkou/kulmou do vlasu vpeče a vlas je v tu chvíli nepoužitelný, nedá se s ním pracovat a také je vystavován značné zátěži. Pokud klientka bude měnit na událost oděv, nebo se plánuje převlékat, doporučuji vzít si vrchní díl oděvu s velkým výstřihem nebo snadno svléknutelný přes hlavu (tílko, košile apod.)

Fotomakeup
Prvně si musíme definovat, co je to fotomakeup? Jedná se o zcela odlišný typ líčení než na denní nošení. Na denní nošení upřednostňuji tzv. nude makeup - tedy takový, který je co nejméně vidět. Na fotografii však takové líčení je zcela nepoužitelné. Fotomakeup je speciálně uzpůsobený světelným podmínkám, fotoaparátu a také následné práci ve Photoshopu. Je proto nutné používat plně krycí makeup a výraznější barvy. Nemusíte však mít obavy, výsledek na fotografii bude takový, jaký má být! Typy líčení se také liší dle stylu focení - na rodinné foto doporučuji spíš jemnější stínování očí, decentní barvy, naopak na boudoir focení si můžeme dovolit např. kouřové líčení s výrazným konturováním. Současně vedle líčení provádím na focení také vlasovou úpravu - zpravidla žehlení nebo vlnění vlasů, jednoduché účesy. Dle náročnosti Vás nachystám za 1 - 1,5hod.

Jak dorazit na líčení: Vždy je nejlepší přijít odlíčená, pleť těsně po odlíčení může být citlivější, začervenalá - samozřejmě pokud to pro klientku není možné, odlíčíme na místě. Co je ale důležitější...je nutné přijít s čistými vlasy, tedy umyté den předem nebo ten den a bez aplikace stylingových přípravků (laky, tužidla, gely apod.). - vlasy budeme vždy tepelně upravovat a v případě, že je ve vlasech stylingový přípravek, není možné s nimi dál pracovat. Přípravek se žehličkou/kulmou do vlasu vpeče a vlas je v tu chvíli nepoužitelný, nedá se s ním pracovat a také je vystavován značné zátěži. Pokud klientka bude měnit na focení oděv, nebo dorazí v jiném, než ve kterém se bude fotit, doporučuji vzít si vrchní díl oděvu s velkým výstřihem nebo snadno svléknutelný přes hlavu (tílko, košile apod.)

Svatební makeup
Od roku 2020 již tento typ služby neposkytuji.
Pouze pro domluvené termíny z předchozích let.